Кубанська комета
Середньоранній сорт, отриманий на Кримській дослідно-селекційній станції Всеросійського ННІ рослинництва ім. М.І. Вавилова у результаті схрещування сливи Скороплідна та аличі Піонерка. Плоди достигають у середині липня – початку серпня.
Дерево: слаборосле, з плоскоокруглою, середньозагущеною кроною.
Запилення та плодоношення: частково самоплідний, кращі запилювачі: Слива китайська Скороплідна. Скороплідний, в плодоношення дерева вступають на 3 рік. Плодоносить регулярно та рясно: з 4-річних дерев – 20 кг, з 6-річних – 35 кг. При перенавантаженні плоди дрібнішають.
Плоди: великі (25-30 г), округло-яйцеподібної форми, з округлою, злегка загостреною верхівкою, асиметричні. Шкірочка тоненька, щільна, з незначним восковим нальотом. Колір плодів на ранній стадії жовто-червоний, потім насичено-червоний і при повному достиганні – бордовий. М’якоть жовтого кольору (поблизу шкірочки червонувата), середньої щільності, волокниста, досить соковита, з легким ароматом, кисло-солодка (4,6 балів). Кісточка майже не відділяється від м’якоті.
Особливості: зимостійкість дуже висока, квіти витримують весняні заморозки, стійкість до клястероспоріозу, моніліозу – середня. Плоди універсального призначення – придатні для споживання свіжими, для консервування. Транспортабельність плодів висока. Зберігаються у холодильнику до 20-25 діб.
Рекомендації: щоб плоди не були дрібними, рекомендовано їх проріджувати, поки вони ще зелені (розміром з вишню). Щоб плоди були соковитими і насиченого смаку, дерева варто висаджувати на добре освітлених сонцем ділянках, у період достигання необхідний хороший полив.