Канділь Синап
Осінній старокримський сорт народної селекції. За припущенням походить від стародавнього кримського сорту Сари Сінап. Знімальна стиглість настає у першій декаді вересня, споживча – у жовтні.
Дерево: сильноросле, у молодому віці з вузькопірамідальною, у старшому – широкопірамідальною кроною.
Запилення та плодоношення: самобезплідний, кращі запилювачі – Сари Сінап, Аврора кримська. Тип плодоношення – змішаний (на кільчатках та списиках). Сорту притаманна періодичність плодоношення – один раз на 2-3 роки. Високоврожайний, з дорослого дерева можна зібрати до 170 кг плодів.
Плоди: середніх та великих розмірів (125-160 г), видовженоциліндричної форми. У період знімальної стиглості світло-зелені, пізніше – світло-жовті, з яскравим червоно-рожевим рум’янцем на більшій частині поверхні, вкриті численними світло-зеленими підшкірковими цяточками та білуватим нальотом. М’якоть біла, ніжна, соковита, кисло-солодка, приємного смаку (7,2-7,8 балів).
Особливості: зимостійкість середня, стійкість проти парші та борошнистої роси середня. Транспортабельність середня. Плоди, які осипалися, вже не можна закладати на зберігання. Для гарантованого збереження кожне яблуко завертають в папір. При незначних механічних пошкодженнях, на поверхні плодів з’являються темні плями. Правильне зберігання дозволить яблукам долежати до січня.